پارک ملی کویر

بی شک یکی از زیباترین و بکر ترین مناطق ایران، پارک ملی کویر ایران است، وجود گونه های جانوری و گیاهی منحصر به فرد این منطقه را جزء یکی از مقاصد اصلی برای گردشگران و کویر دوستان کرده است.بی شک دوچرخه سواری نیز در این کویر زیبا خالی از لطف نیست و قطعا یکی از زیباترین و به یاد ماندنی ترین سفرهای شما خواهد بود.

در ابتدا برای ورود به منطقه شما نیاز به مجوز دارید که میتوانید آن را از شهرهای سمنان و یا گرمسار تهیه کنید، مبلغ ورودی برای هر نفر در حال حاضر 10000 ریال میباشد.

بهترین مسیر برای دسترسی و ورود به کویر از سمت گرمسار بوده، بعد از طی حدودا سی کیلومتر به نگهبانی میرسید و از پس از بررسی مجوز به شما اجازه ورود به پارک ملی کویر را داده و میتوانید از طبیعت بکر کویر لذت کافی و وافی را ببرید.

بهترین شکل اجرای این برنامه این است که آن را از گرمسار شروع کرده و در آران و بیدگل به اتمام برسانید،کل پیمایش مسیر حدودا دویست کیلومتر میباشد، که در روز اول پس از طی چهل کیلومتر تا حدودی ارتفاع گرفته گرچه این ارتفاع گرفتن اینقدر زیاد نیست و همچنین در روز دوم پس ازترک کاروانسرای قصر بهرام با این مسئله مواجه خواهید شد! دقت داشته باشید که این برنامه جزء برنامه های سخت بوده و نیاز به آمادگی بدنی زیادی دارد نه به خاطر مسافت بلکه به خاطر نوع مسیر، در طول مسیر به هیچ عنوان آب آشامیدنی در اختیار نیست ( به جز مقدار محدودی در قصر بهرام و ایستگاه سفید آب ) پس بهتر است آب کافی برای شرب و دیگر موارد به همراه داشته باشید، شب اجازه اقامت در پارک ندارید و میبایست منطقه را ترک کرده و یا در قصر بهرام و نگهبانی سفیدآب اقامت کنید ( برای اقامت در قصر بهرام با بخش خصوصی باید تماس گرفته و برای ایستگاه سفید آب به ازاء هر نفر صد هزار ریال به صورت نقدی )، بهترین زمان برای مسافرت به این منطقه پاییز بوده و در صورت بارندگی بهتر است وارد کویر نشوید چون به مشکلات زیادی بر خواهید خورد.

به خاطر داشته باشید قبل از سفر ازسلامت دوچرخه خود مطمئن گردید، وسایل پنچرگیری و تیوپ اضافه به همراه داشته باشید، غذای کافی ، تنقلات و در صورت امکان لاستیک نیز به همراه برده، به خاطر داشته باشید علاوه بر روز شبهای کویر نیز مثال زدنی است پس به هیچ عنوان آن را از دست ندهید، دوربین عکاسی خود را آماده کنید و از این برنامه باورنکردنی لذت ببرید.

پارک ملی کویر
ه سمت ایستگاه سفید آب
پارک ملی کویر
گروه دوچرخه سواری باشگاه تهران
پارک ملی کویر
جاده سنگی
پارک ملی کویر
ورودی پارک ملی کویر
پارک ملی کویر
کاروانسرای قصر بهرام
پارک ملی کویر
پارک ملی کویر
سفید آب
به سمت کاروانسرای مرنجاب