وردیج

وردیج در شمال غرب تهران، با فاصله کمی از شهر منطقه ای زیبا وجود دارد که با قرار گرفتن در آن و استشمام هوای پاک، نزدیکی به تهران کاملا فراموش می شود. منطقه ای ییلاقی که در تابستان هم آب و هوای خوبی دارد و با سخاوت هر چه تمام تر، طبیعتی زیبا و تماشایی را به گردشگران هدیه می دهد. بالای محله وردآورد تهران، یک جاده آسفالته و کوهستانی پر پیچ و خم وجود دارد که ساختار آن مثل جاده امام زاده داوود است. این مسیر زیبا در امتداد رودخانه ای که در دره ای تنگ و عمیق در سمت غرب دره کن جریان دارد، به روستای وردیج و پس از آن به واریش منتهی می شود.

این منطقه به دلیل قرار گرفتن در یک موقعيت كوهستاني در غربي ترين نقطه شهر تهران در مجاورت بادهاي غرب به شرق تهران و عاري از هرگونه آلودگي تنفسي است.روستاهای وردیج و واریش که جزء بخش کن و سولقانِ شهرستان تهران و به تازگی جزء منطقه ۲۲ شهری تهران هستند در این منطقه به چشم می خورند.

بهترین زمان برای اجرای برنامه دوچرخه سواری وردیج فروردین و اردیبهشت میباشد، تا بتوان از طبیعت بسیار زیبای منطقه لذت کافی و وافی را برد، این برنامه از گروه برنامه های یکروزه بوده و در دسته برنامه نسبتا مشکل طبقه بندی میگردد، بنابراین برای اجرای برنامه نیاز به آمادگی جسمامی خوبی است، برنامه را به دو طریق میتوان اجرا کرد، از تهران به سمت وردیج رفته که مسیر با سر بالایی تندی آغاز میگردد، و یا بعد از رسیدن به وردیج از طریق مسیر خاکی به سمت کرج حرکت کرد که مسیر به مراتب سخت تر میگردد.

طول مسیر در حالت دوم نزدیک یکصد کیلومتر میباشد، برای این برنامه نیاز به تنقلات به اندازه کافی و یک وعده ناهار میباشید، صبحانه را میتوانید از رستورانهای نزدیک وردیج تهیه کنید، به خاطر داشته باشید که آب به همراه داشته باشید، دوربین عکاسی جزء واجبات است و همچنین وسایل پنچر گیری و تعمیر دوچرخه نیز با خود همراه داشته باشید، با توجه به شکل مسیر وسایل کمک های اولیه باید همراه سرپرست برنامه نیز باشد.

وردیج
بعد از اتمام سربالایی
وردیج
طبیعت زیبا منطقه
وردیج
در مسیر