هرانده

روستای هرانده که در ۱۵ کیلومتری جنوب‌ غرب فیروزکوه جای گرفته، دهکده‌ای است سرسبز و بکر که در دره‌ای به همین نام واقع شده ورودخانه‌ی پر آب نمرود از آن می‌گذرد. این منطقه با نهرها و رودهای پر آب، با درختان بلند تبریزی و کوچه باغ‌های باصفا و چشماندازهایدیدنی از دشت و کوه‌های اطرف، دارای جاذبه‌های طبیعت‌گردی و گردشگری بسیاری است و با توجه به فاصله‌ی کمی که با تهران دارد یکی از بهترین و مناسب‌ترین گزینه‌ها برای گردشگران و طبیعت گردان به شمار می‌رود.

روستای کوهستانی هرانده بافت مسکونی متمرکز دارد و در شیب دامنه کوهستانی استقرار یافته است. مصالح به کار رفته در ساخت خانه‌های روستا شامل لاشه سنگ، گل، کاهگل، چوب و مانند این‌هاست. درخت‌کاری در حاشیه رودخانه و کوچه‌های روستا، چشم‌انداز عمومی آن را بسیار سرسبز و جالب‌توجه کرده است. جریان رودخانه‌های قزقان چای و نمرود طراوت و زیبایی ویژه‌ای به سیمای عمومی روستا بخشیده است. مهم‌ترین محصول زراعی این روستا سیب‌زمینی است. پرورش انواع گل و پرورش ماهی قزل آلا در روستا رواج دارد. سیب، گلاب و زردآلو از محصولات باغی روستاست. انواع لبنیات مانند پنیر، کره و ماست در روستا تولید می‌شود.

برنامه دوچرخه سواری

این برنامه جزء برنامه های یک روزه دوچرخه سواری حساب شده، که کل مسیر حدودا شصت کیلومتر میباشد، ابتدای مسیر با یک شیب نسبتا تند به سمت پایین آغاز شده اما کم کم ارتفاع میگیرد، این برنامه از نظر سختی در دسته متوسط قرار میگیرد، اکثر جاده آسفالت بوده اما در انتهای مسیر جاده از کنار رودخانه ای بسیار زیبا عبور میکند و بنابراین خاکی است.

در طول برنامه در بعضی از روستاهای در مسیر آب آشامیدنی در دسترس میباشد، اگر تابستان قصد اجرای برنامه را دارید ترجیحا بهتر است در روزهای تعطیل این کار را انجام ندهید چون مسیر به شدت شلوغ شده و ممکن ماشین های عبوری برای شما مشکل ایجاد کنند، البته بعد از چند ساعت رکاب زنی ، آب تنی در رودخانه میتواند بسیار لذت بخش باشد.

هرانده
باشگاه دوچرخه سواری تهران
هرانده
هرانده
هرانده
هرانده و زیبائیهایش
هرانده
مسیر خاکی هرانده
هرانده و زیبائیهایش
هرانده
هرانده