محلات

محلات یکی از شهرهای ایران است. این شهر در جنوب باختری تهران و در فاصله ۲۶۲ کیلومتری آن قرار داشته و یکی از شهرستان‌های استان مرکزی محسوب می‌شود که در جنوب شرقی آن واقع گردیده‌است. این شهر از طرف شمال به قم وآشتیان، از طرف جنوب به اصفهان و گلپایگان، از طرف غرب به خمین و اراک و از طرف شرق به دلیجان محدود می‌باشد. این شهر به واسطه مزارع بزرگ پرورش گل، نبود آلودگی هوا به القابی مانند هلند ایران و بهشت افسانه‌ای و شهر گل ها شهرت یافته‌است.

این شهر به عنوان بزرگ‌ترین شهرستان کشور از لحاظ سطح زیرکشت گل، مهد پرورش گل و گیاهان زینتی در کشور، پایلوت گل‌کاری کشور است و رتبه اول را از لحاظ تنوع تولید گل در کشور داراست. اینجا دارای منابع متعدد و غنی معادن سنگ زینتی،معادن سنگ تراورتن و مرمریت میباشد که از لحاظ کیفیت در دنیا کم نظیر است.

برنامه رکاب زنی جزء برنامه های نسبتا راحت بوده، و میتوان این برنامه را یک روزه به انجام رساند، کل برنامه حدودا 65 کیلومتر است که در ابتدای برنامه تا نزدیک به هزار متر ارتفاع گرفته و پس از آن یک سرازیری ده کیلومتری در انتظار شماست، و سپس مسیر به قولی بده بستان شده و در انتها مجددا با سربالایی همراه است.

بهترین زمان اجرای برنامه پاییز بوده اما اگر تصمیم گرفتید مثل ما ( باشگاه دوچرخه سواری تهران ) در زمستان این برنامه را انجام دهید، به خاطر داشته باشید که حتما لباس گرم داشته، و در انتها طوری برنامه را به اتمام برسانید که بتوانید از آبگرم  لذت برده و خستگی را از تن بیرون کنید.

محلات
سرچشمه محلات
باشگاه دوچرخه سواری تهران
محلات
در مسیر محلات
در مسیر محلات
محلات در زمستان
محلات
در مسیر محلات
محلات و زیبائیهایش
کی تی ام در محلات