قلعه پاده

قلعه پاده به دوران پس از اسلام مربوط میشود و در روستایی به همین نام در سی و پنج کیلومتری شهر گرمسار در استان سمنان واقع شده است. روستای پاده نیز خود قدمتی طولانی دارد و علاوه بر قلعه نام برده شده، آب انبار و حمام قدیمی نیز از دیگر آثار تاریخی آن است، در این روستا امامزاده ای مدفون گردیده است.

با توجه به گرمای شدید این منطقه در فصل های گرم سال، اوایل زمستان و یا اواخر پاییز زمان مناسبی برای اجرای برنامه دوچرخه سواری در این منطقه میباشد.

برای شروع کار میتوان از گرمسار اقدام به رکاب زنی کرد، جاده تا خود روستا آسفالته بوده و از کیفیت نسبتا خوبی برقرار است، جاده تقریبا بدون پستی و بلندی خاصی است و به سرازیری و یا سربالائی خاصی برخورد نخواهید کرد، در طول مسیر خانه های قدیمی و مزارع کشاورزی و وجود جوی های آب روان از جاذبه های آن است. در طول مسیر به امامزاده ای بر میخورید که برای زیارت میبایست از جاده آسفالته خارج و حدود پانصد متر در جاده ای خاکی حرکت کنید.

زمان تقریبی شروع و اتمام رکاب از زنی از گرمسار به قلعه و برگشت حدودا پنج الی شش ساعت میباشد. ( البته این موضوع رابطه مستقیم با توانایی شما و سرعت حرکت دارد ).

قلعه پاده
در مسیر

نکات ایمنی : جاده دسترسی به قلعه نسبتا شلوغ و پر تردد است و باید بسیار با دقت و از حاشیه جاده تا حد امکان حرکت کنید و  بنابراین حتما در طول روز حرکت کنید و مواظب خودروها و اللخصوص موتور سیکلت های موجود باشید، آنتن دهی موبایل با کیفیت در تمامی طول مسیر در دسترس است، طبق معمول تیوب اضافه و لوازم پنچر گیری به همراه داشته باشید، در طول مسیر به دلیل نزدیکی روستاها، دسترسی به آب و سرویس بهداشتی به راحتی امکان پذیر است.

قلعه پاده
اطراف قلعه
گرمسار
غروب منطقه