چرا زین دوچرخه مهم است؟

زین دوچرخه تنها یک جزء از دوچرخه هست ، و یا وسیله  ای  برای راحتی ما نیست .  درست است که زین یکی از سه قسمت اصلی دوچرخه ( پدال و فرمان و زین ) است ، ولی قسمتی است که بیشترین وزن بدن روی ان قرار میگیرد و باعث میشود که شما در حالت صحیح پدال و فرمان را در دست داشته باشید و نهایتاً باعث کنترل  صحیح دوچرخه میشود و راحت بودن روی آن لذت دوچرخه سواری شما را بالا میبرد .

 تصورهای غلط از زین دوچرخه
جای تعجب نیست که بیشترین شکایت های گزارش شده از طرف دوچرخه سواران از قسمت هایی است که با زین در ارتباط است و دلیل این امر انتخاب اشتباه، بدون توجه به  اناتومی بدن  و یا اشتباه تنظیم کردن زین و یا یک تقلید کور کورانه از دوچرخه سواران دیگر است .

 یکی از تصورات غلط ، انتظار صندلی داشتن از یک زین است . صندلی ها طراحی شده اند برای راحتی و حفظ تمام وزن شما ، اما زین ها برای حمایت از بدن شما طراحی شده اند نه برای راحتی و حفظ تمام وزن شما .

زین دوچرخه
زین دوچرخه

 برخی بر این باور اند که مشکلی که با زین چرخ خود دارند را با تعویض آن با یک دیگر نرمتر میتوانند جبران کنند ، در صورتیکه این یک تصور اشتباه است . لزوماً نرمترین بهترین  نیست و ممکن است شما با یک نمونه نرم که مناسب اناتومی شما نیست سریعتر خسته  شوید .

باریک بودن یا پهن تر بودن زین  ارتباط مستقیم به سبک و شیوه رکاب زدن دوچرخه سوار دارد . هر چه دوچرخه سوار حرفه ای تر رکاب بزند به زین باریکتری نیاز دارد که  میزان اصطکاکی که حین رکاب زدن به وجود می اید به حداقل برسد .

 دوچرخه سواری کنید به بهترین شکل و لذت ببرید .