تعمیرات و آموزش

دوچرخه بر خلاف آنچه که در نزد عموم تصور میشود مبنی بر اینکه برای تعمیر و راه اندازی آن نیاز به علم زیادی نیست !!  برعکس میبایست برای اینکه بتوانید بدون هیچ مشغله فکری در برنامه دوچرخه سواری اللخصوص برای چند روزه و به اصطلاحی سایکل به دوچرخه سواری بپردازید ، باید کاملا با نحوه تعمیر دوچرخه و قطعات آن و گاها تعویض قطعات دوچرخه آشنایی داشته باشید.

بیایید به این موضوع فکر کنیم که چطور میتوان با دوچرخه به مسافرت، کوهستان و یا حتی به خیابان رفت وقتی سررشته ای از تعمیرات دوچرخه نداریم و آموزش هم ندیدیم، چه اتفاقی برای شما خواهد افتاد اگر در دل کویر پنچر کنید ؟؟!! اصولی ترین و منطقی ترین کارها این است که شما، قبل از شروع برنامه، و یا میتوان گفت قبل آموزش دوچرخه سواری، و یا در راستا و همزمان با آن تعمیر دوچرخه را نیز فرا بگیرید !

زیرا تصور کنید در یک برنامه چند روزه، یا سایکل در جاده و قبل از رسیدن به مکانی مناسب دوچرخه شما دچار مشکل گردد، حال این ایراد میتواند یک پنچری ساده و یا بزرگتر مثل پاره شدن زنجیر باشد، اینجاست که آموزش تعمیر دوچرخه به داد شما رسیده و میتوانید حداقل مشکل را برطرف و خود را به اولین متخصص تعمیر برسانید! ، حال چه خواهید کرد اگر نتوانید آن را تعمیر کنید ؟؟!! تصور آن نیز مشکل و گاهی دلهره آور است، بنابراین برای سفری مطمئن تر و با خیال آسوده تر سعی داریم تا شما را با تعمیرات دوچرخه آشنا کنیم.

 

تعمیرات دوچرخه
امان از پنچری
آموزش تعمیر زنجیر شکسته دوچرخه
چگونه به مانند یک حرفه ای دوچرخه خود را بشوئیم!
چگونه با دوچرخه ثابت بایستیم؟!
چگونه با دوچرخه تکچرخ بزنیم ؟!
چگونه با دوچرخه از کوه بالا برویم؟!
راهنمای انتخاب کلاه دوچرخه سواری
چه قسمت هایی از دوچرخه باید روغن کاری شود؟
آموزش گرفتن پنچری تیوب دوچرخه + تصویری