آیا نوشیدن ترکیب آب و لیموترش به کاهش وزن کمک می‌کند؟

اغلب افراد در مورد چربی سوزی با لیمو ترش و ترکیب آب و لیمو به عنوان راهی طبیعی برای کاهش وزن، بزرگنمایی می‌کنند.

اگر شما به این ترکیب، قند اضافه نکنید و از آن یک شربت لیموناد شیرین نسازید، یک نوشیدنی کم کالری مناسب خواهید داشت که اگر «بتوانید» آن را جایگزین سایر نوشیدنی‌های شیرین کنید، ممکن است مقداری وزن کم کنید. اما شواهد علمی وجود ندارد که نشان بدهد ترکیب آب و لیموترش مستقیما منجر به کاهش وزن می‌شود.

دوچرخه سواری بهترین راه برای تناسب اندام و چربی سوزی
دوچرخه سواری بهترین راه برای تناسب اندام

✅ترکیب آب و لیموترش، متابولیسم را افزایش نمی‌دهد یا اشتها را سرکوب نمی‌کند. بنابراین به احتمال زیاد، نوشیدن این ترکیب فقط می‌تواند جایگزین مناسبی برای نوشیدنی‌های شیرین باشد چون کم کالری است اما تاثیر قابل توجهی در کاهش وزن ندارد.

📣اما مطالعات علمی نشان داده‌اند هیدراته ماندن می‌تواند تا حدی سبب گرمازایی در بدن شود. یعنی می‌تواند سرعت چربی سوزی بدن را در زمان استراحت بالا ببرد اما این تاثیرات، کوتاه مدت‌اند.

ضمنا همین فواید را با نوشیدن آب خالص نیز می‌توانید نصیب خود کنید. از سویی دیگر، تاثیرات مثبت نوشیدن ترکیب آب و لیموترش زمانی وجود خواهند داشت که هر روز، در طول روز به دفعات مکرر بنوشید.

گزینه های زیادی موجود است که به شما کمک می کند چربی زیادی شما را از بین ببرند و سلامتتان را بهبود بخشند که وارد کردن برخی از عادات نامناسب به روال زندگی خود و تغییر رژیم غذاییتان می تواند یک تفاوت بزرگ است. حتی تغییرات جزئی در شیوه زندگی شما می تواند تاثیرات مهمی در سوزاندن چربی داشته باشد. مطمئن شوید که این نکات ساده ای که دارای مواد نغذی خوبی هستند، را با یک رژیم غذایی و سبک زندگی خود ترکیب می کنید تا به طور همزمان باعث شکستن ذرات چربی و همچنین بهبود سلامت کلی شما می شود.

چه شما به دنبال بهبود کلی سلامت خود هستید، چه به سادگی برای تابستان کوتاه، سوزاندن چربی اضافی می تواند کاملا چالش برانگیز و سخت باشد.علاوه بر رژیم غذایی و ورزش، عوامل متعدد دیگری نیز می توانند بر روی از دست دادن وزن و چربی تاثیر بگذارند.